Platforma Ubuntu Guide

Pierwsze wydanie

Witamy w pierwszym wydaniu Ubuntu platformy wsparcia w Cordova. W tym wydaniu fokus jest rozwój systemu Ubuntu i za pomocą przepływu pracy między platformami omówione w przeglądzie. Dotyczy to dodawanie platformie Ubuntu do projektu, dodając standardowe wtyczki Cordova oraz tworzenie i uruchamianie aplikacji na platformie Ubuntu.

Ubuntu SDK

Również może chcesz zainstalować Ubuntu QtCreator środowisko programistyczne. Zobacz developer.ubuntu.com uzyskać więcej informacji. (QtCreator SDK nie jest wymagane aby dodać obsługę platform Ubuntu do aplikacji Cordova.)

Platform Ubuntu Runtime

Ubuntu jest dobrze znany jej środowisko graficzne (dla laptopów, komputerów i takie). Ubuntu Touch rozszerza system operacyjny Ubuntu na telefony komórkowe i tablety. Ubuntu runtime platformy mają różnych architektur procesorów (x 86, armhf, itp.). Kod aplikacji i plugin musi zostać skompilowany odpowiednio. Poparcie dla ten szeroki obszar jest szybko rozwijającą się w Ubuntu.

Najnowsze informacje

Aby uzyskać najnowsze informacje na temat Cordova aplikacji wsparcia dla Ubuntu runtime platform zobacz wiki.ubuntu.com/Cordova.

Rozwój platformy wymagania

W tej wersji wstępnej platforma rozwoju powinny być Ubuntu Pulpit. 13.10 Ubuntu (kryptonim "pyskaty") lub nowszy jest wymagany aby korzystać z pełnego zestaw obsługiwanych funkcji.

Można zainstalować Cordova w systemach innych niż Ubuntu (za pomocą npm), ale ważne funkcje są jedynie przez Ubuntu pakiety Debiana w tym czasie.

Instalacja Cordova

Dodać Ubuntu Cordova Osobiste Archiwum systemu Ubuntu:

$ sudo add-apt-repository ppa:cordova-ubuntu/ppa
$ sudo apt-get update

Zainstaluj pakiet cordova-cli (i jego zależności):

$ sudo apt-get install cordova-cli

Projekt przepływ pracy

Tworzenie projektu

Tworzy aplikację w hello katalogu, którego nazwa wyświetlana jest HelloWorld :

$ cordova create hello com.example.hello HelloWorld

Przenieść do katalogu projektu

$ cd hello

Dodać platformie Ubuntu

$ cordova platform add ubuntu

Budować dla Ubuntu

$ cordova build ubuntu

Uruchamianie aplikacji

$ cordova run ubuntu

Dodaj wtyczkę Camera

$ cordova plugin add cordova-plugin-camera